
A kétkörös evaporatív léghűtő berendezéseink két hűtési kör segítségével valósítják meg a befújt levegő lehűtését. Az IntrCooll gépek az OxyCom spec. fonott alumínium lamellás béléstestekkel vannak szerelve. Az OxyCom béléstestek vízmegtartó bevonata öntisztító, higiénikus és korrózióálló ezért a párolgási hatékonyság magasabb a hagyományos papír béléstesteknél. Az OxyCom béléstestek rendelkeznek a VDI 6022 német higiéniai tanúsítvánnyal, így hatékony védelmet biztosítanak a legionella baktérium ellen. Az IntrCooll gépek két ventilátorral vannak szerelve, melyek közül a felső az első -míg az alsó a második hűtőkörhöz tartozik. A felső ventilátor az OxyVap médián keresztül szívja a külső levegőt, amely a környezetbe távozik. A víz párolgása nem csak a levegőt hűti le, hanem az alumínium lamellás felületet is, ezáltal a gép tartályában lévő víz hőmérséklete lecsökken 20°C körüli értékre. A lehűtött vizet a keringető szivattyú bevezeti egy levegő-víz hőcserélőbe. Így a beszívott 36°C-os levegőt 27°C-os hőmérsékletre hűti elő az első körös hőcserélő normál hőátadás útján. A második hűtőkörhöz tartozó ventilátor az előhűtött levegőt átszívja az OxyVap béléstest alsó részén, így állandó entalpia mentén a párolgással járó hőelvonás segítségével továbbhűl a levegő akár 18°C értékre. Az IntrCooll gépek ezt a hűvös levegőt juttatják be a csarnokba. A fenti hőmérséklet értékek a külső hőmérséklet és páratartalom függvényében változhatnak.
Az IntrCooll Plus gépünk villamos-energiafelvétele 3,07 kWh, vízfogyasztása pedig kevesebb, mint 90 liter/óra. Az IntrCooll Plus hűtőteljesítménye elérheti akár a 105 kWh értéket is.
A gép 15 000 m3/h friss, 18°C-os levegőt képes bejuttatni a csarnokba és az EER értéke 35. A kétkörös adiabatikus hűtés esetén a belső relatív páratartalom 55%-ban maximalizálható.
A két körös hűtési elv:
Az indirekt és a direkt evaporatív hűtés egy természetes hűtési eljárás, amely két lépésben hűti a környezeti levegőt:
| Típusszám | IntrCooll |
| Hűtőteljesítmény (maximális) | 103 kW |
| Légszállítás | 15 000 m3/h |
| Ventilátor típus | Centrifugális |
| Csatlakoztatható légcsatorna keresztmetszet | 950*950 mm |
| Nyomáskülönbség | 90 Pa |
| Csatlakozási lehetőség | Alul |
| Hűthető terület | 500-600 m2 |
| Elektromosság | 3 fázis, 400V/50 Hz |
| Elektromos teljesítmény | 3 070 W |
| Fokozatszám | 3 |
| Zajszint | <80 dB(A) |
| Víztartály térfogat | 90 liter |
| Vízfogyasztás | max. 100 liter/óra |
| Nettó súly | 385 kg |
| Bruttó súly | 475 kg |
| Méretek | 1899*1899*1434 mm |
| Hűtőkörök száma | 2 db hűtőkör |
| Vezérlés típusa | LCD |
| Hőmérséklet és páratartalom vezérlés | Opcióként lehetséges |
| Fázisvesztés védelem | Igen |
| Túltöltés védelem | Igen |
| Szivattyú szárazon futás védelem | Igen |
| Automatikus vízürítés | Igen |
| Automatikus béléstest lefuvatás | Igen |
| Béléstest por előszűrő betét | Nem |